Facebook

postheadericon "OAZA" PALLOTYŃSKA

postheadericon RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE/RWANDA: Pierwsza pallotyńska Oaza w Rwandzie

oaza-0.jpg

To były niezapomniane dni! I na pewno będziemy nasze spotkania kontynuować – przyznają zgodnie uczestnicy „Oazy Nowego Życia” w Rwandzie, w Kigali – Gikondo, w parafii księży pallotynów. Rekolekcje oazowe na przełomie lipca i sierpnia odbywały się tam po raz pierwszy. Uczestniczyło w nich 19 osób z pallotyńskich parafii z różnych części kraju.

Więcej…

 

postheadericon OAZA PALLOTYŃSKA: Pozdrowienia z Pewli Małej

oaza.jpgW dniach 15-30 lipca 2015 r. w Pewli Małej k. Żywca odbywają się rekolekcje oazowe. Moderatorem oazy II stopnia Nowej Drogi jest ks. Marek Brożyna SAC, a I i II stopnia Nowego Życia ks. Tomasz Mniszak SAC. Pomagają im nasi pallotyńscy klerycy – Dawid Piwowarski i Marcin Przywara. Czternastoosobowa kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby czterdziestu uczestników doświadczyło Bożej obecności i dążyło do chrześcijańskiej doskonałości.

Więcej…

 

postheadericon OAZA PALLOTYŃSKA: Oaza Modlitwy – reaktywacja

Oaza.jpgLudzi, którzy przyjeżdżają na Karczówkę ze wszystkich stron Polski (bo z Warszawy, Krakowa, Radomia, Łodzi, Poznania, Ożarowa Mazowieckiego i Otwocka) musi coś łączyć. Tylko co jest tym spoiwem, które scala tych młodych? Odpowiedź jest prosta i niewyszukana, to przede wszystkim pragnienie pogłębiania więzi z Panem Bogiem, zatrzymania się, refleksji. Odpowiedzią na te pragnienia była Oaza Modlitwy, która odbyła się w dniach 3-5 października właśnie w Kielcach, na Karczówce.

Więcej…

 

postheadericon OAZA: Rozpoczęcie wakacyjnego wypoczynku z Bogiem

oaza.jpg

W minioną sobotę, 28 czerwca 2014 r., rozpoczął się pierwszy turnus rekolekcji oazowych. Z naszych pallotyńskich parafii: Krakowa, Radomia, Ołtarzewa, Ożarowa i Otwocka, grupa blisko 60 dzieci przeżywa Oazę Dzieci Bożych (ODB) w miejscowości Stara Wieś koło Grybowa (nowosądeckie). Prowadzącego rekolekcje ks. Pawła Zieję SAC wspiera kleryk Tomasz Kotulski SAC oraz 8 animatorów, którzy stoją przed niełatwym zadaniem formowania dzieci w duchu charyzmatu Ruchu Światło-Życie.

Więcej…

 

postheadericon MODERATORZY RUCHU W PROWINCJI

Moderatorzy parafialni:

Kraków - Bieńczyce (ul. Bulwarowa)

ks. Paweł Zieja SAC
tel. na parafię: (+48) 12 680 38 00,

Ołtarzew

ks. Krzysztof Pietrzyk SAC
tel. na parafię: (+48) 22 722 36 06

Otwock (ul. Żeromskiego)

ks. Grzegorz Świecarz SAC
tel. na parafię: (+48) 22 788 76 10

Ożarów Mazowiecki

ks. Radosław Wileński SAC
tel. na parafię: (+48) 22 722 10 88

Radom

ks. Marian Łagód SAC
tel. na parafię: (+48) 48 366 81 44

Warszawa

ks. Przemysław Krawiec SAC
tel. (+48) 22 818 27 15 w.309

 

postheadericon Ruch Światło-Życie

Wspólnoty oazowe  istniejące od lat przy pallotyńskich parafiach prowincji Chrystusa Króla realizują w swojej formacyjnej pracy rocznej charyzmat Ruchu Światło-Życie. Wspólnotami miejscowymi kierują moderatorzy parafialni, których pracę koordynuje moderator prowincjalny.

Praca formacyjna realizuje się na płaszczyźnie: lokalnej: cotygodniowe spotkania w małych grupkach; prowincjalnej: Oazy Modlitwy (na jesień i wiosną) oraz 15-dniowe letnie rekolekcje oazowe.

Członkowie wspólnot biorą też udział w spotkaniach diecezjalnych Ruchu Światło-Życie, a także w wydarzeniach ogólnopolskich, takich jak: kongregacja Odpowiedzialnych w Częstochowie, czy Centralna Oaza–„Matka” w Krościenku.

Ks. Przemysław Krawiec SAC,
Prowincjalny Moderator Ruchu Światło-Życie

>>> Zobacz więcej: Charyzmat i Duchowość Ruchu Światło-Życie

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
Reklama
WARTO POSŁUCHAĆ
Reklama
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama